According to
https://en.wikipedia.org/wiki/Aviation_safety#Evolution the fatal accidents per million flights were 0.39 in 2018.
The MAX8 fleet has been operational for about six months. Assuming 3 flights per day: 350 * 6 * 30 * 3 = 0.189 million flights.
To estimate the probability of two accidents, we can use a Poisson distribution with x = 2 and μ = 0.189 * 0.39 = 0.0737
P(x=2) = e^(-μ)μ^x / x! = 0.25%
I.e your gut feeling is correct (if my math is correct, that is). If one uses the estimate from a sibling comment of 1 crash in 11 million fights, the probability decreases further to 0.01% Actually the correct calculation is:
1 - P(x=0) - P(x=1) = 0.26%
since we are looking for the probability of there being more than one plane crash -- not just the probability of there being exactly two plane crashes.